Sandikli belediyesi sera projesi

Sandikli belediyesi sera projesi


Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada yerel ekonomiye, istihdama ve yatırıma odaklı bir müjde vererek şu ifadeleri dile getirdi.

“SANDIKLI Belediyesi olarak Tarımsal Üretime başlıyoruz. 110.000 metrekare Jeotermal Sera arazimize çok şükür kavuştuk. Ürettiğimiz çeşitli mahsulleri maliyetine hem pazarcı esnaflarımıza hem de SANDIKLI halkına ulaştıracağız. Öncelik SANDIKLI Halkının, ilimizin, merkez, ilçe, köy ve kasabalarının olacaktır.

İl dışına ve ihracata giden ürünlerimizden elde ettiğimiz kazancı SANDIKLI Belediyesi ve SANJET A.Ş olarak siz kıymetli hemşehrilerimize hizmet noktasında en iyi şekilde ulaştıracağız.

Yaklaşık 75 vatandaşımıza iş imkânı sağlayacağız. Yerel ekonomiye en iyi şekilde katkıda bulunacağız. Tarımsal üretimde marka bir tesisi ilçemiz adına ülkemize kazandıracağız. Ülkemizde TEK ve örnek olacak bu tesisin SANDIKLI Belediyesine ait olması ayrı bir gurur kaynağımız.

Ayrıca Teknolojik Jeotermal Seramız Ülkemizde ki Seralara eğitim verilecek toplantı Salonları, Ar-Ge Merkezleri ile Üniversiteler ile iş birliği yapılarak daha ileri bir tarımsal üretim için tüm imkânların sunulduğu üretim yanında muhteşem bir Ar-Ge işletme tesisi olacaktır. SANDIKLI’mıza, Afyonkarahisar’ımıza ve Ülkemize HAYIRLI OLSUN.”


 Kaynak : Sandikli belediyesi web sitesi


Okunma Sayisi: 130