Corona 18 yas ve 65 yas duzenlemesi

Corona 18 yas ve 65 yas duzenlemesi

Corona virusunden dolayi 18 yas alti ve 65 yas uzeri kisiler icin yeni yapilan duzenlemeye gore sokaga cikma yasagi duzenleme yaparak yasak kaldirildi. Corona virusu sebebiyle insanlarin guvenligini saglamak icin yapilan sokaga cikma yasagi 18 yas alti ve 65 yas uzeri kisiler icin sevindirici bir haber oldu.


Türkiye’de corona virüsü sebebiyle sokağa çıkma yasağı devam eden yaş gruplarından biri de 18 yaş altındaki gençler ve çocuklar. Uzmanların, corona virüsünün yayılmasında etkili olduğunu düşündüğü 18 yaş altındaki kimselerin, yaklaşık iki aydır sokağa çıkması yasaklanmış durumda. 65 yaş üstünde olduğu gibi 18 yaş altındaki gençler de haftanın belirli gün ve saatlerinde sokağa çıkabiliyor. 

Bugun yapilan yeni duzenlemeye gore Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı:
Corona virüsü normalleşme adımları devam ederken, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Kabine Toplantısı sonrası corona virüsü gündemine dair atılacak yeni adımları duyuran Erdoğan, lokanta kafe gibi işletmelerin kapanış saatinin 22'den 24'e uzatıldığını söyledi. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağıyla ilgili de açıklama yapan Cumhurbaşkanı "65 üstü yaşları 10 ile 20 saatleri arasında dışarı çıkabilecektir. 18 yaş altı kısıtlaması ile ebeveynlerin (yanlarinda anne yada boba olma sartiyla )  yanında olma şartı ile tümü ile kalkmıştır." dedi.

Okunma Sayisi: 299